گلند پلاستیکی | قیمت گلند پلاستیکی

خانه | فروشگاه | گلند پلاستیکی

[کل: 1 میانگین: 4]

خرید گلند پلاستیکی

گلند پلاستیکی که از پی وی سی و پلی آمید تشکیل شده است، یکی از انواع گلند کابلی است و معمولا در نقاط ورودی کابل‌ها و یا سیم‌ها به داخل تجهیزات الکتریکی مثل رکت، محفظه، تابلو برق‌های پلاستیکی و جعبه‌های تقسیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا قسمت‌هایی مانند ورودی سیم و یا کابل به تجهیزات الکترونیکی، امکان آسیب‌پذیری بیشتری دارد. گلند کمک می‌کند تا علاوه بر این که طول عمر سیم یا کابل بیشتر می‌شود، یک ورودی پلاستیکی و ایمن نیز فراهم شود، همچنین به دلیل عایق بودن و نداشتن مشکلاتی مثل زنگ‌ زدن، جایگزینی برای گلندهای فلزی به حساب می‌آید.

محصولات پیشنهادی:

حروف و شماره سیم
چسب پارچه ای
چسب برق
وارنیش حرارتی

گلند پلاستیکی چیست؟گلند پلاستیکی

گلند انواع متفاوتی مثل پلاستیکی، فلکسیبل، پی وی سی و فلزی دارد. در اینجا ابتدا درباره گلند پلاستیکی، ویژگی‌ها و انواع آن صحبت می‌کنیم. سپس در ادامه راجع به مشخصات، اجزا، قیمت و دیگر ویژگی‌های آن توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

آشنایی با گلند پلاستیکی

گلند پلاستیکی که از پی وی سی و پلی آمید تشکیل شده است، یکی از انواع گلند کابلی است و معمولا در نقاط ورودی کایل‌ها و یا سیم‌ها به داخل تجهیزات الکتریکی مثل رکت، محفظه، تابلو برق‌های پلاستیکی و جعبه‌های تقسیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا قسمت‌هایی مانند ورودی سیم و یا کابل به تجهیزات الکترونیکی، امکان آسیب‌پذیری بیشتری دارد. گلند کمک می‌کند تا علاوه بر این که طول عمر سیم یا کابل بیشتر می‌شود، یک ورودی پلاستیکی و ایمن نیز فراهم شود، همچنین به دلیل عایق بودن و نداشتن مشکلاتی مثل زنگ‌ زدن، جایگزینی برای گلندهای فلزی به حساب می‌آید.

توجه داشته باشید گلند طوری طراحی می‌شود که پس از ورود کابل به آن و رد شدن از گلند، از یک واشر محافظ کابل نیز رد شود. گلندها علاوه بر آب بندی دستگاه یا تابلو در قسمت ورود کابل، از آسیب آن توسط بدنه فلزی و تیز بدنه دستگاه، تابلو و یا محفظه‌ای که سوراخ جهت عبور کابل در آن ایجاد شده است، جلوگیری می‌کنند. این احتمال وجود دارد که در صورت عدم استفاده از گلند پلاستیکی با عواقب بدی مواجه شویم. برای مثال  در طولانی مدت و در محیط‌هایی که ضریب ارتعاشی بالا دارند،   باآسیب دیدگی و حتی پارگی کابل روبه‌رو هستیم. به طور معمول بیشتر پارگی‌ها در محل تلاقی با دستگاه، تابلو، یا محفظه اتفاق می‌افتد. به همین دلیل است که استفاده از پلاستیک‌های مهندسی شده و با دوام طول عمر طولانی گلند را تضمین می‌کند. این محصولات شامل گلند پلاستیکی و گلندهای فلزی برنجی با آبکاری نیکل است.

ویژگی های گلند پلاستیکی

همان‌طور که گفته شد، گلند پلاستیکی جنسش پلی ‌امید 6 است و دارای استاندارد PG و PMG است و ضخامت و کارایی مناسبی دارد. دارای تنوع در یازده سایز متفاوت است. مقاومت دمایی بسیار بالایی دارد، به طوری که رنج مقاومت حرارتی آن مابین-20 تا +65 درجه است، همچنین در برابر رطوبت، رقابت بالایی دارد و انعطاف پذیری پلی آمیدی آن در برابر رطوبت افزایش می‌یابد.

گلند پلاستیکی

انواع مختلف گلند پلاستیکی

گلندهای پلاستیکی با توجه  به مصرف و کاربردی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم‌ می‌شوند. برای مثال می‌توانیم به انواع گلندهای پلاستیکی زیر اشاره کنیم:

 • گلندهای آرموردار
 • گلندهای ضد انفجار
 • گلندهای دنباله‌دار
 • گلندهای ضد آب
 • گلندهای با رزوه استاندارد PG (PPG)
 • گلندهای پلاستیکی با رزوه استاندارد متریک
 • گلندهای پلاستیکی با رزوه استاندارد متریک PMG
 • گلندهای پلاستیکی استاندارد رزوه Panzergewinde (DIN 40430)

گلند پلاستیکی

در ادامه با چند نوع از گلندهای صنعتی و استاندارد این دسته‌بندی آشنا می‌شویم:

گلندهای پلاستیکی دنباله دار

این گلند پلاستیکی به واشر دورسیم دنباله‌دار مشهور است و نقش محافظ را برای سیم و یا کابل بازی می‌کند. کابل‌ها و یا سیم‌های جعبه از نوع گلندهای پلاستیکی دنباله‌دار هستند.

گلند پلاستیکی با رزوه استاندارد متریک

این نوع گلندهای پلاستیکی بر اساس واحدهای متریک و استاندارد ایزو یعنی میلی‌متر تولید می‌شود و سایزهای استاندارد آن در 10 سایز متنوع از M 12.5 تا M 59.3 طراحی می‌شود. تولید این محصولات با نوعی نایلون که تنش زایی شده است و جنس پلی آمید 6 و به دلیل نئوپرن خاصیت خود خاموش شونده دارد، صورت می‌گیرد.

گلند پلاستیکی با رزوه استاندارد متریک از پنج قسمت مختلف تشکیل می‌شود که شامل بدنه و چنگال، مهره تثبیت کننده، واشر آب، واشر محافظ کابل و درپوش است. در برابر حرارت لحظه‌ای تا ۱۲۰ + درجه سانتی گراد و دمای متغیر در بازه زمانی طولانی مدت از ۴۰ – الی ۱۰۰ + درجه سانتی گراد مقاومت دارد. دارای استاندارد IP68 در حفاظت است. به طور غالب در رنگ مشکی موجود است ولی در صورت درخواست، در رنگ‌های دیگر نیز تولید می‌شود.

گلند پلاستیکی با رزوه استاندارد PG (PPG)

گلندهای PPG با استاندارد آلمان (Panzergewinde) طراحی و تولید می‌شوند. یازده سایز مختلف از PG7 تا PG63 دارند که هر کدام مشخصه‌های بازه قطر و سایز منحصر به کابل خود را دارد. در این محصول نیز، نوع نایلون تنش زدایی شده از جنس پلی آمید ۶ خود خاموش شونده است. بنابراین طبق استاندارد UL 94 V-2 از خواصی مثل مقاومت در برابر اشتعال و خاموش‌شوندگی برخوردار است. گلندهای پلاستیکی PPG دارای 5 قسمت‌ مهره تثبیت کننده، بدنه و چنگال، درپوش، واشر آب بندی و واشر محافظ کابل است.

استاندارد رزوه Panzergewinde (DIN 40430)

جنس واشر این محصول نیز مطابق استاندارد از نئوپرن خود خاموش شونده است و بقیه بخش‌ها از از پلی آمید ۶ خود خاموش شونده ساخته شده‌اند. از نظر درجه حرارت کاربردی و مقاومت حرارتی می‌تواند در برابر حرارت لحظه ای تا ۱۲۰ + درجه سانتیگراد و در برابر دمای متغیر در بازه طولانی مدت مابین ۴۰ – الی ۱۰۰ + درجه سانتیگراد مقاومت کند. دارای استاندارد IP68 در حفاظت است. به طور غالب در رنگ خاکستری موجود است ولی در صورت درخواست، در رنگ‌های دیگر نیز تولید می‌شود. شیوه کد گذاری کالا به صورت سایز رزوه (برای مثال 29)، استاندارد رزوه ای PG و پلاستیک P است.

گلند پلاستیکی با رزوه استاندارد متریک (PMG)

این گلندها بر اساس اندازه گیری استاندارد یا ایزو یعنی سیستم متریک با واحد میلی‌متر طراحی می‌شوند. تولید این محصول در هشت سایز مختلف است. در این محصول نیز، نوع نایلون تنش زدایی شده از جنس پلی آمید ۶ خود خاموش شونده است. بنابراین طبق استاندارد UL 94 V-2 از خواصی مثل مقاومت در برابر اشتعال و خاموش‌شوندگی برخوردار است. گلندهای پلاستیکی PPG دارای 5 قسمت‌ مهره تثبیت کننده، بدنه و چنگال، درپوش، واشر آب بندی و واشر محافظ کابل است.

گلند پلاستیکی

سایر گلندهای غیر پلاستیکی

گلند برنجی استاندارد PG (MPG) نوعی گلند فلزی است و بر اساس استاندارد آلمان (Panzergewinde) طراحی می‌شود. گلند برنجی تنش زدایی شده است و همچنین دارای لایه آبکاری نیکل است. گلند استاندارد DIN 40430 بدنه‌ای از برنج دارد و با آبکاری نیکل و واشر استیل تولید می‌شود. گلند برنجی با رزوه استاندارد متریک (MMG) دارای آبکاری نیکل است. به جز این موارد، گلندهای دیگری نیز وجود دارد که جنسشان پلاستیکی نیست.

مشخصه های فنی گلند پلاستیکی

همان طور که اشاره شد، گلندهای پلاستیکی بیشتر در انتهای کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برای مثال در جایی که قسمت انتهایی کابل باید وارد جعبه تقسیم شود و یا گلندهای پلاستیکی در تجهیزات الکتریکی مثل تابلوی برق و یا موارد مشابه دیگر به کار گرفته می‌شود.

مهم‌ترین شاخصه در خرید گلندهای پلاستیکی کیفیت و مرغوبیت است. متأسفانه گلندهای بی‌کیفیتی در بازار وجود دارد که از ضایعات پلاستیک‌های بازیافتی دست دوم تولید می‌شوند. زیرا کیفیت پایین این محصولات، سبب یک بار مصرف بودن این کالاها می‌شود و حتی در برابر ارتعاش و دیگر محرک‌های محیطی به درستی کار نمی‌کنند.

نکته مهم دیگری که در خرید و کیفیت محصول باید مورد توجه قرار گیرد، این است که در تولید گلندهای پلاستیکی از چندین ماده مختلف و ترکیب آن‌ها استفاده می‌شود. در صورتی که در فرآیند تولید، نسبت مواد تشکیل‌دهنده به درستی انجام نشود، محصول نهایی یعنی گلند پلاستیکی نمی‌تواند مقاومت لازم در برابر گرما و سرما را داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده گلندهای پلاستیکی

همان طور که پیش‌تر در مشخصات برخی از محصولات بیان شد، گلندهای پلاستیکی از بخش‌های مختلف شامل درپوش، بدنه و چنگال، واشر محافظ کابل، واشر آب بندی و مهره تثبیت کننده تشکیل می‌شوند.

رنگ گلندهای پلاستیکی

هر چند که برخی از محصولات به دلیل سفارش و کاربرد در رنگ‌های غالبی و از پیش تعیین‌شده موجود است ولی با توجه نیاز و درخواست خود می‌توانید گلندهای پلاستیکی را در رنگ‌های متنوعی مثل مشکی، سفید، قرمز، آبی، خاکستری روشن و نقره‌ای سفارش دهید.

سایز گلندهای پلاستیکی

در تولید و ساخت گلند پلاستیکی باید به سایز توجه کرد. زیرا تابلوهای برق و سایر تجهیزات الکتریکی بر اساس نوع و اندازه کابل‌ها و سیم‌های ورودیشان طراحی و تولید می‌شوند. این که قطر کابل ورودی به تجهیزات چه میزان است، بر روی سایز طراحی و ساخت این گلندها تاثیرگذار خواهد بود.

گلند پلاستیکی

کاربرد گلندهای پلاستیکی

گلندهای پلاستیکی با توجه به کاربردهایی که دارند، تولید می‌شود. در ذیل به چند کاربرد گلند پلاستیکی به طور مختصر اشاره می‌کنیم.

 • در جعبه‌های تقسیم برق در منازل مسکونی
 • در مصارف صنعتی و کارخانه‌ها
 • جلوگیری از ورود و خروج حشرات و یا گرد و غبار
 • اتصال بی‌خطر و امن انتهای سیم‌ها و سایر تجهیزات الکترونیکی
 • ثابت کردن کابل‌ها و ممانعت از لرزش و یا تکان‌های بدون دلیل خاص
 • استفاده در صنعت ارتباطات و اطلاعات، کابل‌های قدرت و کنترل و ابزار دقیق

ویژگی های گلند پلاستیکی

 • ایمن کردن کابل‌ها و سیم‌ها
 • آب بندی محفظه
 • تسکین فشار کابل‌ها
 • مقاومت بالا در برابر سرما و گرما
 • جلوگیری از گرد و غبار و عدم نفوذ آب
 • محافظت کردن از تجهیزات الکتریکی در برابر خوردگی

پرفروش ترین محصولات گلندهای پلاستیکی

بر اساس مطالعات بازار و اطلاعات فروش چند مدل از گلندهای پلاستیکی بازار فروش بیشتری دارند. این کالاها بیشتر شامل گلندهای زیر هستند:

 • گلندهای پلاستیکی دنباله‌دار
 • گلندهای پلاستیکی PG9
 • گلندهای پلاستیکی PG11
 • گلندهای PVC

گلندهای PVC به دلیل داشتن وزن کم و انعطاف‌پذیری بالا کاربرد دارند ولی از آنجایی که قیمتی بالاتر از محصولاتی چون گلند PG16 دارند، در همه مصارف به فروش نمی‌رسند.

قیمت گلند پلاستیکی

از آنجایی که گلندهای پلاستیکی در سایز و رزوه‌های متنوعی ساخته می‌شوند، قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. می‌توانید قیمت سایز و رزوه‌های مختلف این گلندها را با توجه به سفارشی که دارید، مشاهده کنید. به عنوان تولیدکننده و پخش‌کننده انواع این محصولات، خوشحال خواهیم شد تا علاوه بر معرفی محصولات در مشاوره و فروش تلفنی و یا حضوری خدمت‌رسانی کنیم.

سوالات متداول

گلند پلاستیکی چیست؟

گلند پلاستیکی که از پی وی سی و پلی آمید تشکیل شده است، یکی از انواع گلند کابلی است و معمولا در نقاط ورودی کابل‌ها و یا سیم‌ها به داخل تجهیزات الکتریکی مثل رکت، محفظه، تابلو برق‌های پلاستیکی و جعبه‌های تقسیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا قسمت‌هایی مانند ورودی سیم و یا کابل به تجهیزات الکترونیکی، امکان آسیب‌پذیری بیشتری دارد. گلند کمک می‌کند تا علاوه بر این که طول عمر سیم یا کابل بیشتر می‌شود، یک ورودی پلاستیکی و ایمن نیز فراهم شود، همچنین به دلیل عایق بودن و نداشتن مشکلاتی مثل زنگ‌ زدن، جایگزینی برای گلندهای فلزی به حساب می‌آید.

قیمت گلند پلاستیکی

از آنجایی که گلندهای پلاستیکی در سایز و رزوه‌های متنوعی ساخته می‌شوند، قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. می‌توانید قیمت سایز و رزوه‌های مختلف این گلندها را با توجه به سفارشی که دارید، مشاهده کنید. به عنوان تولیدکننده و پخش‌کننده انواع این محصولات، خوشحال خواهیم شد تا علاوه بر معرفی محصولات در مشاوره و فروش تلفنی و یا حضوری خدمت‌رسانی کنیم.