کابلشو مسی | خرید و لیست قیمت

خانه | فروشگاه | کابلشو مسی

[کل: 1 میانگین: 5]

خرید کابلشو مسی

ابزار و وسایل مختلفی مانند چسب‌های برق برای این منظور ساخته شدند که استفاده از هر کدام از آن‌ها نقطه ضعف‌های خاص خود را داشت. به عنوان مثال، استفاده از چسب‌های برق برای ثابت نگه داشتن اتصالات، از اطمینان کافی برخوردار نبود به همین دلیل طراحان به فکر ساخت وسیله‌ای بهتر و کاربردی‌تر برای این منظور افتادند. این وسیله که کابلشو مسی نام داشت، توانست امنیت اتصالات را به خوبی فراهم کند و محبوبیت روزافزونی به دست آورد.

محصولات پیشنهادی:

کابلشو بیمتال
گلند پلاستیکی
گلند فلزی
کابلشو آلومینیومی

کابلشو مسی چیست؟

کابلشو مسی

دنیای امروز، دنیای تکنولوژی و ارتباطات است. به همین منظور برای انجام سریع‌تر و بهتر کارها مدارهای پیچیده الکتریکی طراحی شده و وسایل الکتریکی روز به روز در حال پیشرفت هستند. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، مهندسان به فکر طراحی ابزار و لوازم جانبی مختلفی مانند کابلشو مسی برای افزایش ایمنی و کاهش خطرات احتمالی کار با مدارهای الکتریکی افتادند. امروزه رعایت اصول ایمنی و اتصالات الکتریکی قابل اعتماد در مدارها یک اصل مهم محسوب می‌شود. یکی از مواردی که مهندسان و طراحان توجه زیادی به آن داشتند، ایجاد یک اتصال الکتریکی و سپس ثابت نگه داشتن آن بود.

ابزار و وسایل مختلفی مانند چسب‌های برق برای این منظور ساخته شدند که استفاده از هر کدام از آن‌ها نقطه ضعف‌های خاص خود را داشت. به عنوان مثال، استفاده از چسب‌های برق برای ثابت نگه داشتن اتصالات، از اطمینان کافی برخوردار نبود به همین دلیل طراحان به فکر ساخت وسیله‌ای بهتر و کاربردی‌تر برای این منظور افتادند. این وسیله که کابلشو مسی نام داشت، توانست امنیت اتصالات را به خوبی فراهم کند و محبوبیت روزافزونی به دست آورد. ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاربرد کابلشو مسی آشنا کرده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. لطفا تا پایان همراه ما باشید.

کابلشو مسی چیست؟

آیا تا به حال به فلزی که بین سیم‌ها یا انتهای کابل وجود فکر کرده‌اید؟ شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که نام این فلز چیست و چه کاربردی دارد؟ ما در ادامه به توضیح این موضوع می‌پردازیم.

نام این کابلشو است که در صنعت به نام‌های دیگری مانند وایرشو یا سرسیم نیز شناخته می‌شود. وایرشوها قطعاتی هستند که برای اتصال کابل به کابل‌ها دیگر، سایر وسایل الکترونیکی و دستگاه‌ها و سطوح مختلف استفاده می‌شوند. از معمول‌ترین مثال‌های وایرشو می‌توان به گیره‌هایی که به باتری متصل می‌شوند اشاره کرد. این گیره‌هایی که انتهای کابل متصل به باتری مشاهده می‌کنید، همان کابلشو یا وایرشو است.

کابلشوها معمولا زمانی استفاده می‌شوند که روش‌های ثابت اتصال مستقیم ضروری نبوده یا امکان پذیر نباشد. دلیل این موضوع آن است که این کابلشوها طوری طراحی می‌شوند که به راحتی وصل شده و امکان برداشتن آن‌ها نیز برای تعمیرات و نگهداری وجود داشته باشد. همچنین این وایرشوها ممکن است دارای یک پوشش محافظ برای جلوگیری از آسیب دیدن شاخه‌ها و کابل یا برای جلوگیری از ضربه‌های احتمالی باشند. کابلشو‌ها دارای انواع مختلفی مانند کابلشو مسی هستند که در ادامه به طور کامل آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

انواع کابلشو

کابلشوها بر اساس نوع اتصال و جنس فلز به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. دسته بندی کابلشوها از نظر نوع اتصال به صورت زیر است:

کابلشو پرسی

کابلشوهای پرسی نسبت به دیگر مدل‌های رحیمی و پیچی ارجیت داشته و متداول‌تر هستند. برای سیم‌های افشان از این کابلشو استفاده می‌شود. این وایرشوها داخل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کابل داخل سرسیم قرار می‌گیرد و به کمک پرس متصل می‌شوند.

کابلشو لحیمی

در این وایرشوها، کابل‌ها به جای قرار گرفتن در داخل سرسیم، در داخل سرسیم به هم لحیم شده و متصل می‌شوند. برای طراحی و ساخت این کابلشوها باید دقت شود که هوا بین کابلشو و کابل حبس نشده باشد و سر هر دو از نظر مکانیکی و الکتریکی کاملا به هم متصل باشد. نکته دیگری که باید به آن دقت شود این است که از سیم‌های لحیم مخصوص اتصالات برقی برای لحیم کردن آن‌ها استفاده شود.

کابلشو پیچی

کابلشو پیچی نیز یکی دیگر از انواع  پرکاربرد کابلشوها بوده که در صنعت از آن استفاده زیادی می‌شود. طراحی کابلشو پیچی به گونه‌ای است که کابل در محلی قرار می‌گیرد که توسط دو پیچ در طرفین آن احاطه شده است. برای درک بهتر عملکرد کابلشو پیچی به تصویر زیر نگاه کنید.

کابلشو مسی

کابلشوها بر اساس جنس فلز خود نیز در دسته بندی مختلفی قرار میگیرند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کابلشو مسی

کابلشو مسی، کابلشویی است که خود دارای انواع مختلفی بوده و برای اتصالات مسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خود این کابلشوهای مسی دارای انواع مختلفی هستند و ممکن از جنس آلومینیوم ساخته شده باشند.

کابلشو آلومینیومی

کابلشوهای آلومینیومی، وایرشوهایی هستند که برای کابل‌های مسی استفاده می‌شوند. و خود آن‌ها دسته‌های متفاوتی دارند. از جمله این دسته بندی‌ها می‌توان به کابلشو آلومینیومی استاندارد، کابلشو آلومینیومی دو سوراخه، کابلشو آلومینیومی چهار سوراخه، کابلشو آلومینیومی زاویه دار و کابلشو آلومینیومی پیچی اشاره کرد.

کابلشو بی متال

اگر محل اتصال و جنس هادی از یک نوع نباشد، ممکن است خوردگی ایجاد شود. برای رفع این مشکل کابلشو بی متال استفاده می‌کنند. خود این کابلشوهای به دو نواع DTL1 و DTL2 تقسیم بندی می‌شوند. این دو نوع با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و فقط در محل اتصال پیچ و مهره تفاوت‌هایی در ظاهر با یکدیگر دارند. طراحی این کابلشوها به کونه‌ای است که بخش اتصال به شینه از جنس فلز مس بوده و بدنه متصل شونده به هادی از فلز آلومینیوم ساخته شده است.

انتخاب کابلشو مسی مناسب

همان طور که پیش‌تر ذکر کردیم، انواع مختلفی از کابلشوها در جنس و کاربری مختلف ساخته شده‌اند که یکی از آن‌ها کابلشو مسی است. با توجه به انواع مختلف وایرشوها، انتخاب یک وایرشو مناسب برای اتصالات اهمیت زیادی دارد. زیرا در صورت انتخاب یک وایرشو ضعیف، مقاومت در محل اتصالات افزایش یافته و خطرات مختلفی مانند آتش سوزی را در پی دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم پیش از انتخاب یک کابلشو مسی، در مورد آن خوب تحقیق کنید و از افراد کارشناس در این زمینه کمک بگیرید

برای یک انتخاب درست باید پیش از خرید با ویژگی و کاربردهای مختلف هر کدام از این وایرشوها آشنا شوید. این اطلاعات کمک می‌کنند که یک انتخاب ایمن داشته باشید. به یاد داشته باشید که رعایت نکات ایمنی از اولین و مهم‌ترین اقدامات برای انجام کارهای الکتریکی است. انتخاب یک کابلشو مناسب به نوع رسانای پردازش شده شما بستگی دارد.

کابلشو مسی

کابلشو مسی چگونه ساخته می‌شود؟

شیوه ساخت کابلشو مسی و دیگر انواع کابلشو مشابه یکدیگر است و این وایرشوها از لوله‌های فلزی ساخته می‌شوند. ابتدا نوک این لوله‌ها تحت فشار زیاد پرس شده و پس از آن سوراخ می‌شود. پس از آن برای جلوگیری از سولفات شدن وایرشوها، باید آبکاری شوند. برای اتصال کابل به سرسیم‌ها نیز باید یک سر کابل را لخت کرده و در وایرشو قرار گیرند. پس از آن نیز باید محل اتصال شود. وایرشوها در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند و بسته به نیاز خود باید یک سایز مناسب انتخاب کنید.

بر روی هر سرسیم نیز ممکن است نشانه‌هایی حک شده باشد که هر کدام از آن‌ها بیان کننده یک ویژگی وایرشو هستند. برخی از این ویژگی‌ها که با نماد خاص بر روی وایرشو حک می‌شوند عبارتند از قطر حفره مناسب برای پیچ، مقطع هادی مناسب و علامت مخصوص شرکت تولید کننده.

تشخیص کیفیت سرسیم انواع وایرشو

به دلیل تنوع ساخت وایرشوها، این محصولات دارای کیفیت مختلفی هستند که لازم است پیش از خرید آن را بررسی کنید. برای تشخیص کیفیت کابلشو مسی باید ظاهر آن را بررسی کنید. برخی از ویژگی‌های ظاهری وایرشوها می‌تواند نشان دهنده کیفیت ساخت آن‌ها باشند. اگر انتهای وایرشوها صاف بوده و در بدنه آن‌ها پلیسه‌ای وجود نداشته باشد، می‌توان نتیجه گرفت که وایرشو قابل استفاده و سالم است و کیفیت قابل قبولی دارد.

همچنین در کابلشوهایی که از نوع اولیه‌ای هستند نیز باید به طول لوله دقت کنید. هر چه طول لوله وایرشو بیشتر باشد، کیفیت آن بالاتر بوده و اتصال کابلشو بی نقص‌تر است.

کابلشو مسی

استانداردهای لازم برای پرس یک کابلشو مسی

  1. استانداردهای لازم برایم کابلشو مسی شامل موارد زیر است:
  2. ابزار مورد استفاده برای پرس و اتصال آن باید توسط مارک مربوط به آن تهیه شود.
  3. دستگاه پرس وایرشو باید به گونه‌ای باشد که به وایرشو آسیب وارد نکند.
  4. پرس واریرشو باید در یک اقدام یک مرحله‌ای انجام شود.
  5. هنگام پرس کردن، نباید سطح مقطع کابل مورد نظر بیش از استانداردهای تعیین شده کاهش یابد.
  6. آخرین و مهم‌ترین نکته این است که هادی باید به طور کامل داخل محفظه تعبیه شده باشد. این وسیله دارای یک سوراخ است که ورودی هادی است. اگر در این سوراخ رشته‌های کابل دیده شود، به معنای این است که کابل به درستی و به خوبی وارد شده است.

 

جمع بندی

کابلشوهای مورد استفاده در صنعت را معمولا از جنس آلومینیوم یا مس و یا ترکیبی از این دو تحت عنوان کابلشو بی متال می‌سازند. معمولا کابلشو مسی را از یک لوله مسی صاف و یکدست می‌سازند که در آن هیچ شکافی وجود ندارد. این کابلشوها را معمولا از مس با درصد خلوص ۹۹.۵ درصد میسازند و رعایت استاندارد DIN 56235 در ساخت آن‌ها ضروری است. به همین دلیل هنگام ساخت آن‌ها باید دقت شود که هیچ شکافی وجود نداشته باشد. تمام کابلشوها را هم می‌توان از فلز مس، آلومینیوم و یا هر دو تهیه کرد. از جمله کابلشو دو سوراخه، کابلشو چهار سوراخه، کابلشو استاندارد، کابلشو پیچی و کابلشو زاویه‌دار.

باید هنگام خرید انواع کابلشو از جمله کابلشو مسی دقت داشته باشید که حتما نوعی را انتخاب کنید که سایز مناسبی داشته ‌و از اجناس مرغوبی تهیه شده باشد. زیرا برخی از انواع کابلشو به دلیل استفاده از درصد کم مس یا مس بی کیفیت، انتقال جریان نامی را به خوبی انجام نداده و باعث بروز خطرات زیادی مانند جرقه و آتش سوزی می‌شوند. به همین دلیل لازم است که در خرید کابلشو دقت کرده و از مشاوره افراد متخصص استفاده کنید.

 

سوالات متداول

کابلشو مسی چیست؟

کابلشوهای مورد استفاده در صنعت را معمولا از جنس آلومینیوم یا مس و یا ترکیبی از این دو تحت عنوان کابلشو بی متال می‌سازند. معمولا کابلشو مسی را از یک لوله مسی صاف و یکدست می‌سازند که در آن هیچ شکافی وجود ندارد.

قیمت کابلشو مسی

برای استعلام قیمت با کارشناسان فروش گروه بازرگانی شینال تماس حاصل نمایید.