خرید چسب برق | قیمت چسب برق عمده و ارزان | لنت برق

خانه | فروشگاه | چسب برق

[کل: 14 میانگین: 4.4]

خرید انواع چسب برق ایرانی و خارجی

نوار چسب‌های برق مانند هر نوار دیگری باید بر اساس قدرت چسبندگی و اثربخشی چسب انتخاب شود. به طور متوسط چسب‌های برق تا 5 سال قبل از اینکه چسب شروع به تجزیه شدن کنند کارایی خود را حفظ می‌کنند. اگرچه عواملی مانند تغییرات شدید دما، فشار فیزیکی و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید مدت زمان اثربخشی را کاهش می‌دهند. در این قسمت بهترین چسب های برق را برای شما قرار داده ایم تا بررسی و خرید کنید.

محصولات پیشنهادی:

شینه فانتزی و مسی
چسب پارچه ای

خرید انواع چسب برق ایرانی و خارجی

نوار چسب‌های برق مانند هر نوار دیگری باید بر اساس قدرت چسبندگی و اثربخشی چسب انتخاب شود. به طور متوسط چسب‌های برق تا 5 سال قبل از اینکه چسب شروع به تجزیه شدن کنند کارایی خود را حفظ می‌کنند. اگرچه عواملی مانند تغییرات شدید دما، فشار فیزیکی و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید مدت زمان اثربخشی را کاهش می‌دهند. در این قسمت بهترین چسب های برق را برای شما قرار داده ایم تا بررسی و خرید کنید.

چسب برق چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اگر می‌خواهید با چسب برق و انواع کاربردهای آن آشنا شوید یا می‌خواهید دست به خرید بزنید اما نمی‌دانید چه نوع چسبی باید انتخاب کنید که به کارتان بیاید این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در این مقاله به معرفی انواع چسب‌های برق، کاربردهای آن‌ها و کاربردهای غیرالکتریکی و نکاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید می‌پردازیم. علاوه بر این به سوالات رایج شما در این باره پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

خرید چسب برق با کیفیت

انواع چسب برق و کاربرد آن‌ها

چسب‌های برق در چهار نوع مختلف از جمله لاستیک، وینیل، ماستیک و کامبریک لاک‌دار تولید و عرضه می‌شوند.

لاستیک

چسب برق‌های لاستیکی معمولاً غیرچسبنده هستند، به این معنی که برای استفاده صحیح از آن باید نوار را کشیده و محکم دور سیم بپیچید تا بتواند با استفاده از کشش الاستیک پشت چشب به خود بچسبد. این نوع نوار معمولاً برای اتصال و قطع کردن سیم‌ها یا کابل‌های تا 69 کیلوولت (KV) استفاده می‌شود. چسب‌های برق لاستیکی همچنین بر مقاومت در برابر آب و عایق کاری اتصالات الکتریکی می‌افزاید.

وینیل

چسب‌های برق‌ وینیل رایج‌ترین نوع چسب برق برای استفاده در خانه است. دارای پشت چسب‌دار PVC مقاوم در برابر سایش است که ماندگاری و انعطاف‌پذیری بالایی دارد و برای عایق‌کاری سیم‌ها و اتصالات الکتریکی در هنگام تماس الکتریکی ایده‌آل است. این نوع چسب‌های برق‌ از سیم‌ها در برابر رطوبت محافظت می‌کنند، با وجود این هدف اصلی آن به عنوان یک سیم مقرون به صرفه و عایق کاری اتصال الکتریکی است. از چسب‌های برق‌ وینیل می‌توان برای ترمیم بریدگی‌های جزئی سیم‌های برق استفاده کرد که آن را به یک مکمل ایده‌آل برای سیم‌بر، چاک‌دهنده کابل و سایر ابزارهای الکتریکی تبدیل می‌کند.

ماستیک

ماستیک قسمتی از نوار چسب برق است که مرکز اسفنجی بین لایه پشت و چسب را تشکیل می‌دهد. شما می‌توانید چسب‌های برق‌ ماستیک را با لایه پشت چسب‌دار وینیل، لاستیکی یا بدون پشت چسب‌دار پیدا کنید که در صورت نیاز به تطبیق پذیری در پروژه‌های خود، گزینه‌های زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد.

چسب‌های برق ماستیک به طور منظم توسط برق‌کاران حرفه‌ای استفاده می‌شود، زیرا به راحتی می‌چسبد و می‌توان آن را دستکاری کرد تا در فضاهای تنگ یا اطراف اجزای شکل عجیب قرار گیرد. این نوع چسب‌های برق  فلزات، لاستیک‌ها و روکش‌های کابل مصنوعی را عایق‌کاری و در عین حال یک آب‌بندی کامل در برابر رطوبت و حتی مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش ایجاد می‌کند و آن‌ها را برای آب‌بندی و تعمیرات اتصالات الکتریکی در فضای باز ایده‌آل می‌کند.

کامبریک لاک دار

چسب برق‌های کامبریک لاک‌دار از پارچه پنبه‌ای با برش مستقیم ساخته شده‌اند که با روغن رنگ کاری شده و با یک لاک عایق الکتریکی پوشانده شده است. به این ترتیب جریان‌های الکتریکی را بدون آسیب دیدن به دلیل انرژی عبوری از سیم، عایق‌کاری می‌کند. استفاده از این نوع چسب‌های برق‌ برای پوشاندن پیچ‌ها، گوشه‌ها و سایر لبه‌های ناهموار که ممکن است از طریق یک نوار چسب برقی با دوام پایین بریده شوند ایده‌آل است. از آن برای عایق‌کاری مناطقی در خانه یا وسیله نقلیه خود استفاده کنید که در آن محفاظت مکانیکی و مقاومت در برابر سوراخ شدن ضروری است.

فروشگاه چسب برق

دیگر کاربردهای چسب‌های برق

از چسب‌های برق برای به هم وصل کردن بریدگی های جزئی در سیم‌کشی، ایجاد منبع عایق و برای پروژه‌‌های هنری و صنایع دستی استفاده می‌شود، اما این نوع چسب برای کاربردهای دریایی یا نجاری عالی نیست. به جز عایق کاری و کاربردهایی که در بخش معرفی انواع چسب‌های برق ذکر کردیم از چسب‌های برق برای موارد دیگر نیز استفاده می‌شود که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

استفاده از چسب برق در ورزش

شما می‌توانید از انواع چسب‌های برق در ورزش استفاده کنید. می‌توان از آن بر روی چوب‌های هاکی برای محافظت از آنها در برابر تجمع رطوبت استفاده کرد. به عبارت دیگر چسب برقی به افزایش دوام چوب هاکی کمک می‌کند. اگر فوتبالیست هستید و می خواهید محافظ ساق پای خود را در جای خود نگه دارید، می‌توانید از چسب‌ برق استفاده کنید. بازیکنان تنیس روی میز یا بدمینتون نیز از این چسب برای دسته‌های راکت و بازیکنان راگبی نیز از این چسب‌های برق استفاده می‌کنند.

دکوراسیون منزل

اگر یاد بگیرید که از چسب‌های برق برای دکوراسیون منزل نیز می‌توان استفاده کرد خوشحال خواهید شد. اگر دیوارهای خانه شما بیش از حد کهنه است و نمی‌توان آن را رنگ‌آمیزی کرد یا با کاغذ دیواری پوشاند می‌توانید از چسب‌های برق برای ایجاد طرح‌های موقت یا راه راه روی دیوارها استفاده کنید. این یکی از جالب‌ترین اما غیر متعارف‌ترین کاربردهای چسب‌های برق است. در واقع چسب برق‌هایی مخصوص این کار طراحی شده‌اند. آنها در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. شما می‌توانید از این نوار چسب برای زیباتر کردن صندلی کودک خود نیز استفاده کنید. با چسب‌های برق می‌توانید روی میزهای کناری، آباژور و آینه خود نیز طرح‌هایی ایجاد کنید.

موسیقی

نوازندگان به خوبی می‌دانند که از چسب‌های برق می‌توان برای پیچیدن چسب دور چوب‌های طبل استفاده کرد. از لغزش، ترک برداشتن و تاول زدن دست و شکستگی چوب جلوگیری می‌کند. علاوه بر این دوام چوب‌های طبل را بالا می‌برد. اگر گیتاریست هستید می‌توانید از چسب‌های برق‌ به روشی بسیار خلاقانه استفاده کنید. انگشتان خود را با چسب‌های برق‌ بچسبانید تا تاول‌ نزنند.

تعمیرات موقت

اگر ماشین شما دچار حادثه شد می‌توانید از چسب برق‌ها برای تعمیر موقت آن استفاده کنید. برای مثال اگر آینه بغل یا چراغ عقب شکسته است می‌توانید به طور موقت آن را با چسب‌های برق تعمیر کنید. زدن چندین چسب تا زمان تعمیر کردن ماشین به شما کمک می‌کند. با این چسب‌های برق‌ می‌توانید برخی از وسایل شخصی دیگر را نیز تعمیر کنید. برای تعمیرات کوتاه‌مدت می‌توان از چسب‌های برق استفاده کرد؛ چون آن‌ها برای این کار به اندازه کافی الاستیک و بادوام هستند.

کاربرد چسب برق در تولیدات تئاتر

تهیه‌کنندگان تئاتر اغلب از چسب‌های برق به عنوان نشانگر استفاده می‌کنند. در طول تمرین اجراکنندگان فقط به نشانگرها نگاه می‌کنند و می‌دانند که کجا باید بایستند. در نتیجه می‌توانند از جای قرارگیری خود مطمئن باشند. برای علامت‌گذاری جای قرار گرفتن بازیگران تئاتر از چسب‌های برق استفاده می‌کنند. یک صحنه دارای سیستم‌های روشنایی و صوتی است و به سیم‌های زیادی نیاز دارد. چسب‌های برق به اجراکنندگان کمک می‌کند تا از قطع کردن و پا گذاشتن روی سیم‌ها خودداری کنند و آنها را ایمن نگه دارند. این یک کاربرد عالی و کمتر شناخته شده چسب برق است.

علامت هشداردهنده

اگر سیمی روی زمین شما وجود دارد، می توانید سیم را با گذاشتن یک علامت هشدار بچسبانید تا کسی پا به آن نگذارد. در برخی موارد این اقدام ساده می‌تواند از بروز حوادث جلوگیری کند. یک ایده عالی دیگر این است که از چسب‌های برق با رنگ‌های مختلف استفاده کنید و سعی کنید طرح را از نظر بصری جذاب کنید. شما می‌توانید از نوار قرمز برای چسباندن سیم روی زمین استفاده کنید. این کار خیلی خلاقانه یا ابتکاری نیست، اما اگر حیوانات خانگی و بچه‌های کوچک در خانه شما وجود داشته باشد کار بسیار مفیدی خواهد بود.

قیمت چسب برق با کیفیت ایرانی

هنگام انتخاب چسب برق چه نکاتی را باید در نظر بگیرید

قبل از انتخاب چسب برقی برای خانه یا کارگاه خود، چند دقیقه وقت بگذارید و در مورد مهمترین نکاتی که هنگام خرید که باید در نظر داشته باشید اطلاعاتی کسب کنید. هنگام انتخاب چسب برق برای شبکه یا تعمیر وسیله خود باید به چه چیزی فکر کنید؟ در زیر عناصری که هنگام خرید چسب‌های برق باید در نظر گرفته شود را بررسی می‌کنیم.

درجه چسب: مونومر در مقابل پلیمر

چسب‌های برق را می توان بر اساس ترکیب مولکولی مواد به مونومر و پلیمری تقسیم کرد. لایه پشت چسب‌های برق یا مونومر یا پلیمری هستند. چسب‌های برق مونومر نرم‌کننده‌ یا آبسان‌سازهایی با زنجیره کوتاه ساخته شده‌اند که برای کارهای سبک و همه منظوره مقرون‌به‌صرفه و موثر هستند. این چسب‌ها نسبت به چسب‌های برقی پلیمری درجه پایین‌تری دارند، اما مقرون‌به‌صرفه‌تر نیز هستند. چسب‌های برق پلیمری با نرم‌کننده‌ یا آبسان‌سازهایی با زنجیره بلند ساخته شده است که به آن دوام بالاتری می‌بخشند و توانایی ایجاد مهر و موم‌های محکم‌تری دارد که در برابر رطوبت و خوردگی مقاومت می کند. این نوع چسب‌های برق نیز گزینه بهتری برای کاربردهای ولتاژ بالا است که معمولاً مقاومت ولتاژ حداقل 600 ولت دارند.

ساخت لایه پشت چسب‌دار، ضخامت و استحکام عایق دی الکتریک از عوامل درجه یک چسب برق هستند. درجه نشان دهنده کیفیت عملکرد آن است. انتخاب نوارهای درجه یک طول عمر کابل را افزایش می‌دهد زیرا بسیار بادوام هستند، محکم مهر و موم شده‌اند و از خوردگی جلوگیری می‌کنند. به محیط شبکه خود فکر کنید تا بفهمید چه درجه‌ای لازم است.

استفاده از چسب برق

کشش نوار

برای تشخیص یک چسب برق خوب از بد و همچنین خرید آن باید میزان کشش نوار و همچنین توانایی آن برای حفظ خاصیت ارتجاعی را در نظر بگیرید. اگر نوار چسب‌های برق به راحتی کشیده شود اما به حالت اولیه برنگردد، در آن صورت از نیروی کشسانی خوبی بهره نمی‌برد و شما با یک روکش ضعیف و شل کار خواهید کرد. برای عایق‌بندی صحیح سیم، نوار باید حین استفاده از آن کشیده شود و زمانی که نوار را رها می‌کنید، به شکل اولیه خود بازگردد. این نیرو چسبندگی نوار را افزایش می‌دهد و به جلوگیری از نفوذ رطوبت و سایر آلاینده‌ها از سیم کمک می‌کند.

استحکام چسب

نوار چسب‌های برق مانند هر نوار دیگری باید بر اساس قدرت چسبندگی و اثربخشی چسب انتخاب شود. به طور متوسط چسب‌های برق تا 5 سال قبل از اینکه چسب شروع به تجزیه شدن کنند کارایی خود را حفظ می‌کنند. اگرچه عواملی مانند تغییرات شدید دما، فشار فیزیکی و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید مدت زمان اثربخشی را کاهش می‌دهند. به دنبال چسب برقی باشید که نیازهای شما را از نظر استحکام چسب برآورده کند. تعمیرات سیم‌کشی سبک و حتی عایق‌کاری سیم‌کشی متوسط ​​نیازی به چسب با استحکام چسب باورنکردنی ندارد، اما اگر از چسب برقی خود برای کار روی ماشین خود استفاده می‌کنید، باید اطمینان حاصل کنید که روی یک چسب برق خیلی خوب سرمایه‌گذاری می‌کنید.

مقاومت چسب برق

چسب‌های برق با مقاومت‌های مختلف طراحی شده‌اند تا به دوام و محافظت از سیم‌کشی کمک کنند، با این حال برخی از انواع چسب‌های برق به دلیل انعطاف‌پذیری بالا برای برخی از کارها بهتر هستند. مقاومت در برابر مواد شیمیایی و سیال یک قابلیت مقاومت معمول در چسب‌های برق لاستیک و ماستیک نیست، اما چسب‌های برق وینیل در برابر مواد شیمیایی مقاومت می‌کنند.

مقاومت در برابر سایش و سوراخ شدن یکی از ویژگی‌های اصلی فروش چسب‌های برق کامبریک لاک دار است، اما این مقاومت در چسب‌های برق‌ وینیل نیز وجود دارد. چسب‌های‌ برق‌ لاستیکی و ماستیک در برابر ساییدگی و سوراخ شدن آسیب‌پذیر هستند. چسب برق لاستیکی در برابر رطوبت و آب به بهترین وجه مقاومت می‌کند، اما چسب ماستیک از آن هم بهتر عمل می‌کند. چسب‌های برق‌ لاستیکی و وینیلی به میزان کمتری در برابر رطوبت و آب مقاومت می‌کنند. مقاومت در برابر لرزش شدید یک ویژگی معمولی در همه انواع چسب‌های برق است. اما وینیل کمترین مقاومت در برابر لرزش و لاستیک بالاترین مقاومت را دارد.

عملکرد ولتاژ بالا ممکن است برای کار بر روی قطعات الکتریکی اولیه در خانه شما مهم باشد. انواع چسب‌های الکتریکی معمولاً مقداری مقاومت در برابر ولتاژ دارند اما بهترین چسب‌های برق برای کاربردهای ولتاژ بالا از نوع لاستیک است. عملکرد خوب در دمای بالا یکی از ویژگی‌های معمول چسب‎های‌ برق‌ وینیل و لاستیکی است اما چسب‌های برق‌ لاستیکی در دماهای بسیار بالا بهتر از بقیه عمل می‌کنند. مقاومت در برابر آلاینده‌‌های موجود در هوا در همه انواع نوارهای الکتریکی وجود دارد اما چسب برق وینیل کمترین مقاومت را دارد و ماستیک بهترین نوع برای کاهش خطر تجمع آلاینده‌های موجود در هوا است.

لیست UL و تایید CSA

فهرست UL و تأییدیه معادل CSA کانادا گواهینامه‌هایی هستند که نشان می‌دهد یک چسب برق دارای شرایط کیفیت و عملکرد خاصی است. آزمایش نشان می‌دهد چسب‌های برق، چسبندگی و مقاومت کافی را در برابر چرخه‌های حرارتی دارد و چسب‌های برق جلوی درز و نفوذ هوا را می‌گیرد یا خیر. اگر یک محصول چسب برق دارای نام CSA/US باشد، به این معنی است که محصول در کانادا برای مطابقت با استانداردهای کیفیت و عملکردی که توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا تعیین شده آزمایش شده است.

سهولت استفاده

چه در حال کار بر روی ماشین خود باشید و چه سعی در عایق کردن سیمی با قطر کوچک داشته باشید، چسب برقی لازم دارید که استفاده از آن آسان باشد. توجه داشته باشید که آیا چسب‌های برق را می‌توان با دست پاره کرد یا نیاز به استفاده از ابزار برنده دارد.

چسب‌های برق اغلب برای تعمیرات جزئی سیم یا عایق سیم استفاده می‌شوند. برای این منظور به یک چسب برقی نیاز دارید که انعطاف‌پذیر باشد و به راحتی قابل چرخش باشد تا بتوانید آن را کشیده و محکم به دور سیم کوچکی بپیچید. استفاده از نواری که هنگام بیرون کشیدن آن از رول پیچ بخورد، ممکن است دشوارتر باشد. برای رفع این مشکل چسب‌های برق‌ ماستیک را در نظر بگیرید که به راحتی با سطحی که روی آن استفاده می‌کنید مطابقت دارند.

رنگ

چسب برق در رنگ‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شود با این حال اغلب چسب‌های برق به صورت رول نواری سیاه و باریک با پوشش لاستیکی صاف، وینیل، کامبریک لاک‌شده یا ماستیک دیده می‌شوند. این چسب‌های برق هنگامی که نوار را به دور سیم‌ می‌پیچید، کشیده می‌شود و ترکیب الاستیک نوار یک تناسب طبیعی ایمن را ایجاد می‌کند. چسب برق‌های مشکی برای مقاومت در برابر دماهای شدید ساخته شده ‌اند و به عنوان عایق برای جریان الکتریکی عبوری از سیم‌ها عمل می‌کنند.

انتخاب رنگ به این بستگی دارد که چه رنگی را دوست دارید، برای چه کاری می‌خواهید استفاده کنید و آیا برای پروژه شما مناسب است یا خیر. رنگ‌های مختلف ویژگی‌های متفاوتی از انواع چسب‌های برق را نشان می‌دهند. بسیاری از چسب‌ برق‌های استاندارد به رنگ مشکی فروخته می‌شوند، اما تقریباً می‌توانید آنها را در هر رنگی پیدا کنید. رنگ چسب‌ برق‌های خود را بر اساس کاربردی که دارد، ولتاژ، فاز و سایر اطلاعات مربوط به برق آن انتخاب کنید. با انتخاب رنگ در صورت نیاز به انجام هرگونه تعمیر و نگهداری برق به راحتی می‌توانید سیم‌های موردنظر را پیدا کرده و ردیابی کنید.

اگر از رنگ‌های مختلف برای برچسب زدن سیم‌کشی خود استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که از کد رنگ مناسبی استفاده می‌کنید تا برقکار شما با مجموعه‌ای از رنگ‌های تصادفی روی سیم‌کشی گیج نشود. چسب برق‌های سفید و سیاه برای تعمیرات عمومی و سایر کاربردها در اطراف خانه شما بهترین است.

نکاتی برای استفاده از چسب برق

چسب‌های برق برای مقاومت در برابر دماهای شدید طراحی شده‌اند و دارای یک لایه پشتی الاستیک هستند که باعث می‌شود محکم به یک سیم بچسبند. هنگامی که از چسب‌های برق استفاده می کنید، لازم است نوار را بکشید تا به کشش لازمی که سیم را محکم می‌بندد، برسید.

انواع چسب برق

همانطور که گفتیم شما می‌توانید از چسب‌های برق برای عایق‌سازی جریان الکتریکی استفاده کنید. اما این نوع چسب‌ها گزینه خوبی برای کار روی قایق، جکوزی یا پروژه‌های نجاری شما نیستند. در خارج از کارگاه می‌توانید از چسب برق برای برچسب زدن یا کارهای هنری و صنایع دستی استفاده کنید. از چسب‌های برق نباید برای اتصال مجدد یا تعمیر سیم‌‌هایی که آسیب زیادی دیده‌اند استفاده کرد. برای جلوگیری از خطر آتش‌سوزی برق، باید سیم‌های آسیب دیده را به طور کامل تعویض کنید. هنگامی که از چسب‌های برق استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که لایه پست الاستیک را کشیده‌اید تا نوار چسب محکم به دور سیم بپیچید. اگرچه چسب‌های برق برای استفاده در سیم‌کشی طراحی شده است نباید از آن برای تعمیر آسیب‌های الکتریکی زیاد و قابل توجه استفاده شود.

همانطور که در این مقاله خواندید چسب‌های برق انواع مختلفی داشته و مصارف مختلف و کاربردهای زیادی دارند. برای خرید چسب‌های برق باید به نیاز خود و کاربرد چسب انتخابی توجه کرده و بهترین نوع را انتخاب کنید.

سوالات متداول

چسب برق چیست؟

نوار چسب‌های برق با یک چسب و یک لایه پشتی کشسان ساخته شده‌اند که در برابر دمای شدید مقاوم هستند و به آن اجازه می‌دهد تا بدون تأثیر جریان الکتریکی محکم به دور سیم‌ بپیچند. نوارهای دیگر مانند نوار چسب معمولی ممکن است دارای یک لایه فیبری باشند که قابلیت کشسانی ندارد و حتی با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض الکتریسیته خشک می‌شود و خطر آتش سوزی را به همراه دارد.

آیا سیم در معرض دید را می‌توان با چسب برق پوشاند؟

بله، می‌توانید از چسب‌های برق روی سیم‌های در معرض دید استفاده کنید. در صورتی که سیم‌ خراب شده یا آسیب زیاد است باید سیم‌‌ها را تعویض کنید یا حداقل سیم در معرض دید را تا حد قابل کنترلی کوتاه کنید تا بتوانید با خیال راحت با آن کار کنید.

آیا می‌توان از چسب‌های برق برای کاربردهای غیر الکتریکی استفاده کرد؟

از چسب‌های برق بیشتر برای کاربردهای غیرالکتریکی مانند برچسب زدن یا پروژه‌های خلاقانه استفاده می‌شود؛ زیرا نوشتن روی آن آسان است و می‌توان آن را به راحتی از روی اشیا جدا کرد.

چگونه باقی مانده چسب‌های برق را پاک کنیم؟

می‌توانید با استفاده از چند پارچه خشک، آب و یک اسپری روان‌کننده خانگی که به سطح آسیب نمی‌رساند، مانند شیشه پاک کن باقی‌مانده‌های چسب‌های برق را پاک کنید.
1. محل را با اسپری روان کننده اسپری کنید، اجازه دهید چسب خیس شود. از یک پارچه آغشته به اسپری روان کننده استفاده کنید تا بقایای سیم‌ها را به درستی جدا کنید.
2. پس از اینکه باقیمانده چسب به مدت 5 دقیقه در روان کننده خیس خورد از پارچه خود استفاده کنید تا محل را محکم پاک کنید و چسب را بردارید.
3. مراحل 1 و 2 را تکرار کنید تا زمانی که مطمئن شوید که چسب کاملا پاک شده است.
3. با استفاده از آب و یک پارچه، روان‌کننده روی ناحیه را شسته و پاک کنید و سطحی تمیز و خشک باقی بگذارید.

 آیا چسب‌های برق هنگام گرم شدن منقبض می‌شوند؟

خیر، چسب‌های برق معمولاً هنگام گرم شدن منقبض نمی‌شوند و چسب باید دمای بالاتر از 200 درجه فارنهایت را تحمل کند. با این حال می‌توانید یک نوار با قابلیت انقباض حرارتی با طراحی ویژه تهیه کنید که با اعمال گرما تا یک سوم اندازه خود کوچک می‌شود. هر یک از این گزینه‌ها برای کار بر روی سیم‌کشی و پروژه‌های برقی به کیت ابزار الکتریکی شما افزوده می‌شود.

آیا چسب‌های برق ممکن است آتش بگیرد؟

چسب‌های برق ممکن است آتش بگیرند، اگرچه دما معمولاً باید از حداقل 200 درجه فارنهایت بیشتر باشد.